top of page

PAPÍRY - DALŠÍ VÝRAZOVÝ PROSTŘEDEK

Každý papír se hodí k jiné fotografii. Rádi vám poradíme, jak vybrat to nejlepší pro vaše fotografie.

Specialista na tisk Boris Stojanov vám ukáže rozdíly v tisku, vysvětlí proč zrovna tenhle papír je vhodný na tu kterou fotografii. Je to věda, kterou jsme se učili od opravdového mistra tisku ve Fomei!

Zde naleznete i materiály pro Fine Art Printy, což jsou fajnové tisky na fajnových papírech. 

Pro Akvarely a Baryty ve formátech A4 - A2 používáme i jednotlivé listy a tiskneme výhradně na "Dámičce".

Větší formáty tiskneme na "Dělnici", stejně jako plátna.

 
Trochu toho čtení, co to tu vlastně máme (a je to jenom malý výběr z cca 30ti-40ti materiálů a další je možné dle výběru objednat)

Canson Arches® Aquarelle Rag 310gsm

Jo "kansón", to je matroš! Tento papír nelze ničím nahradit, nelze s ničím zaměnit! 

ARCHES... Přes 500 let vypadá furt stejně a technologie výroby se nezměnila... Není pro každýho, na to musíte mít odvahu! Silná, hrubá struktura

a nádherný pocit jej držet v ruce vystřelí vaše umění ke hvězdám!

Canson Arches® Velin Museum Rag 315gsm

Měkčí varianta Aquarelle Rag, prostě pro ty, co to před cílem přehodnotěj, ale jsou aspoň trochu pankáči. Je to distingovaná varianta, přesto totálně odlišná od všeho, co jste kdy viděli!

Canson Edition Etching Rag 310gsm

"Edyšn"... tento papír je moje srdcovka. Zabijáckej rozsah polotónů, zabijáckej kontrast a přesto něžnej, sametovej, smetanově bílej...

 

Canson RAG Photographique 310gsm

Tohle je pro ty, co to chtěj exaktní a přesný, perfektní hranová ostrost, obrovskej kontrast, barevnej gamut, hlaďoučká krásná čtvrtka!

Canson Platine Fibre Rag 310gsm

"Platina" je prostě boží baryt! Já si nemůžu pomoct, ale když se povede parádní záběr, tak tohle je protonový dělo, co ho vystřelí do oblak! Je to baryt, není to baryt, je to vlastně taková óda na chemickou platinu.

 

Canson Photo Lustre Premium Resin Coated 310gsm​

Co říct k tomuhle? Jaktože je nějaký "ercéčko" mezi fajnovkama??? No protože jak se zdá, je to podle TIPA 2015 nejlepší fotografickej papír! A můj názor? No, kdyby to nebyla pravda, tak bych to neřek a nebyl by mezi fajnovkama, no ne?

 

FOMEI Collection Baryta MONO 290gsm

FOMEI Collection Baryta SILK 310gsm

"Zabili Ilforda... Parchanti!" Ale co, máme tu Fomei s jeho masírkovou kolekcí fajnovek, ve které světe div se - nejlepší baryty od Ilfordu s nenápadně jiným názvem. Hoši, děkujem!

HARMAN by Hahnemühle Gloss Art Fibre Warmtone 300gsm

K tomu je pěknej příběh: Pan Harman se potkal s panem Hahnemühle a povídá: Poslouchaj, Hahnemühle, co kdybysme udělali nějakej papír, co by dostal ocenění a lidem trochu nadzvedl mandle? A Hahnemühle na to povídá: A víte co Harman, voni nejsou tak úplně blbej, to je věru pěknej nápad! Slovo dalo slovo, TIPA dala na celou kolekci ocenění a to nejlepší je vám tady k dispozici! 

No a co já k tomu... Používám ho od začátku, je to smetanově krémovej jakobaryt, krásná žilkovaná struktura, je to moje dlouholetá láska...

Boris Stojanov

bottom of page